Depremzedeler için yardım kampanyası

Hildesheim Selimiye Camii kadın kolları eşliğinde tüm bayanlar, Ülkemizde meydana gelen depremlerin bıraktığı yıkımların ardından, yeni bir hayat kurmaya çalışan ailelerin barınma ihtiyaçlarına katkıda bulunabilmek adına kendi elleriyle hazırladıkları lahmacunları özenle pişirip satışa sundular. Tanesi 2,5 Euro’dan satılan lahmacunları almak için yoğun bir sipariş talebi oluştu. Lahmacun satışından 10 bin Euro gelir elde edildi.

Dernek bünyesinde ise bir önceki hafta cemaatten toplanan 25 bin Euro yardım ile toplam 35 bin Euro’yu buldu. Elde edilen tüm gelir deprem bölgelerine gönderildi.

Dernek başkan yardımcısı Melanie Gündüz ‘’Tek yürek olarak, birimiz hepimiz için, hepimiz birimiz için’’ sloganıyla gönüllü bayanlarımız hayırlı ve güzel bir işe imza attıkları için çok mutlu olduklarını söylediler.

Hildesheim Selimiye Camii dernek başkanı Osman Demirtaş gönüllü olarak lahmacun yapımında ve satışında bulunan bayanlara teşekkür ederek, bayan kardeşlerimiz bir yerde hayri bir iş var ise muhakkak orada yer alıyor. Bayan kardeşlerimiz örnek bir davranış gösterdiler. Kendilerinden Allah razı olsun diyerek sözlerine devam etti.

Ülkemiz asrın felaketi büyük depremlerle sarsıldı. Yüreklerimiz parçalandı, hüzüne ve kedere boğulduk. 42 binden fazla kardeşimizi ahiret yolculuğuna uğurlamış olduk. Yaralılarımız ve evini yuvasını yitiren insanlarımız için seferber olduk. Afet gerçeğiyle yüzleşmiş olduk. Bu depremlerde vefat eden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve sevdiklerine sabr-ı cemil niyaz ediyoruz. Rabbim, yaralılarımıza şifalar ihsan eylesin. Depremden zarar görenlere en kısa zamanda toparlanmayı, yaralarını sarmayı, hayata tutunmayı nasip etsin. Milletimizi bu tür afetlerden muhafaza buyursun dedi.

Daha sonra Din görevlisi Taner Kekeç hocada bayan kardeşlerimize teşekkür edip, depremzedeler için dualar yaptılar.

Whatsapp
Selimiye Merkez Camii
Selimiye Merkez Camii
Selamünaleyküm 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?