Yemen’li Kardeşlerimizin Yanındayız

27.12.2018
3.027

Hildesheim Selimiye Merkez Camii Derneği, Hannover din hizmetleri müşavirliğinin 07 Aralık 2018 tarihli ve 14335500.814/378 sayılı yazısı ile başlatılan Yemenli kardeşlerimize yardım kampanyası kapsamında Camii cemaatimiz, kadın kolları ve gençlerimiz seferber oldular.

Camii cemaatimiz yaptıkları yardımlarla, gençlerimiz film izlettirme esnasında yaptıkları satış gelirlerini ve kadın kollarımız ise kahvaltı programından yaptıkları satışların gelirlerini Yemen’li kardeşlerimize bağışta bulundular.

Cemaatimiz bu kampanyaya büyük destek vererek onların yanında olduklarını, onların bu zor gününde yalnız olmadıklarını ifade etmek üzere bu kampanyaya destek olduklarını açıkladılar.

Yemen’li kardeşlerimize yardım kampanyası projesine ilgi yoğun oldu. Kısa sürede hayırsever cemaatimiz kampanya süreci içinde 8382 Euro bağışta bulundular. Hildesheim Selimiye Merkez Camii Derneği olarak yardımda bulunan tüm hayırsever cemaatimizden Allah razı olsun. Allah yardımlarını kabul eylesin.

Büyük medeniyetlere ev sahipliği yapan, İslam coğrafyasında önemli bir yere sahip olan ve ecdadımız Osmanlı’dan izler taşıyan Yemen, ülkede yaşanan iç savaş nedeniyle açlık ve ölüm tehlikesiyle karşı karşıya.

24 milyon nüfusa sahip Yemen‘de, ülkenin büyük bir kısmı insani yardıma muhtaç durumda. Yaklaşık 15 milyon kişinin güvenli içme suyuna erişimi bulunmuyor. Sağlık alt yapasının tamamen çöktüğü ülkede, 2 milyon çocuk beslenme yetersizliği ve ciddi sağlık sorunları yüzünden hayatta kalma mücadelesi veriyor. Temel gıda ve tıbbi malzeme ihtiyacının had safhada olduğu Yemen, ülkedeki açlık ve susuzluk tehlikesi yüzünden büyük bir insani kriz yaşıyor.

Yemen’de yaşanan insanlık dramına kayıtsız kalmayan Hildesheim Selimiye Merkez Camii Derneği, zor günler geçiren kardeşlerimizin yanında olmaya devam ediyor ve Yemen için hayırsever milletimizi yardım seferberliğine çağırıyor.

Yemen’in çığlığını duymazdan gelmeyelim. Savaş, şiddet ve açlıkla mücadele eden kardeşlerimizin yanlarında olabilmek adına Hildesheim Selimiye Merkez Camii Derneği olarak biz de oradayız.

Tarih boyunca mazlumların yanında olan milletimiz, Yemen‘in çığlığına da sessiz kalmayacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Whatsapp
Selimiye Merkez Camii
Selimiye Merkez Camii
Selamünaleyküm 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?