Hildesheim Selimiye Merkez Camiinde Sabah Namazı ve Kahvaltı programı gerçekleştirildi

25.02.2018
7.317

Sabah Namazı ve Kahvaltı programı gerçekleştirildi

DITIB Hildesheim Selimiye Merkez Camiinde düzenlenen Sabah namazı ve kahvaltı programı etkinliği 25 Şubat 2018 Pazar günü gerçekleştirildi.

Sabah namazı ve kahvaltı programına Hannover Din Hizmetleri Ataşesi Sayın Yusuf Ay, Komşu Cemiyetler, din görevlileri ve bay bayan cemaatimiz programa katıldılar.

Program Garbsen Kocatepe Camii Din Görevlisi Hakkı Tulun’un  Sabah ezanı okumasıyla başladı. Din görevlilerimizin Yasin-i Şerif tilaveti okumasının ardından sabah namazını Ronnenberg din görevlisi Asef Albayrak kıldırdı.

Daha sonra Program Tevhid zikri,tesbihat ve ilahiler okunması ile devam etti.

Zikir, tesbihat ve ilahiler okunması sonrasında Din Hizmetleri Ataşemiz Sayın Yusuf Ay kısa ama anlamlı bir konuşma yaparak birliğimiz ve beraberliğimiz için amin duası yaptı.

Ditib Hildesheim Selimiye Merkez Camii Cemiyeti tarafından hazırlanan çorba ve kahvaltı ikramı ile program tamamlandı.

Bu organizasyonun gerçekleşmesinde büyük gayretleri olan başta dernek başkanımız, Söyledikleri ilahilerle gönüllerimizi süsleyen din görevlilerimiz ve kahvaltının hazırlanmasında her zaman bizleri yalnız bırakmayan hayırsever bayan cemaatimiz olmak üzere ve yine katılım gösteren herkese çok teşekkür ediyoruz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Whatsapp
Selimiye Merkez Camii
Selimiye Merkez Camii
Selamünaleyküm 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?