Lahmacun satışından elde edilen gelir, Zimbabve’de 100 çocuk kapasiteli yapılacak olan yetimhaneye bağışlanacak

21.02.2018
2.998

DİTİB Hildesheim Selimiye Merkez Camii Din görevlisi Abdülkerim Doğan, Kadın Kolları ve Bayan cemaatimizin düzenlediği 22 Şubat 2018 perşembe günü yapılan Lahmacun satışından elde edilen gelir, Zimbabve’de 100 çocuk kapasiteli yapılacak olan yetimhaneye bağışlanacak.

DİTİB Hildesheim Selimiye Merkez Camii Cemiyeti’nde, Afrika ülkesi Zimbabve’de yapılacak olan DİTİB Yetimhane projesine destek için Lahmacun yapıldı. Lahmacun satışından elde edilen 1400 Euro gelir Zimbabve’de 100 çocuk kapasiteli yapılacak olan yetimhaneye bağışlanacak.

Din görevlisi Abdülkerim Doğan, Kadınlar Kolu ve Bayan cemaatimiz tarafından organize edilen Lahmacun satışına çok sayıda hayırsever cemaat büyük ilgi gösterdi.

Bölgede bir yetimhane yapılmasının ne kadar gerekli olduğunu söyleyen Kadınlar Kolu Başkanı Tülin Bozkurt, yetimhane için ilk yardım kampanyasını düzenlemekten duyduğu mutluluğu belirtirken, “Katılımları ile bu güzel amaca destek olan tüm hanım kardeşlerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

13 milyon nüfuslu Zimbabve’de bir milyon Müslüman yaşamakta. Afrika’nın birçok bölgesinde olduğu gibi Müslümanların İslam’a olan ilgisi giderek arttığı Zimbabve’de devlet okullarının paralı olması ve Müslümanların genellikle fakir olması bölgede büyük bir eğitim sorununa yol açmış durumda. Burada bulunan misyonerlerin açmış olduğu okulların parasız olması ise Müslüman çocukların geleceği açısından büyük bir sorun olarak görünüyor. Bölge halkının ihtiyaçlarına göre yardım çalışmalarını yürüten Diyanet İşleri Başkanlığı uzun yıllar baş gösteren hastalıklar sebebiyle bakıma muhtaç çocuk sayısında aşırı bir artış gösteren Zimbabve’de 100 çocuk kapasiteli 350.000 (üçyüzellibin dolar ) maliyeti olan bir Yetimhane yaptırmaya karar vermiş. Bu amaçla başlatılan yardım kampanyası devam etmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Whatsapp
Selimiye Merkez Camii
Selimiye Merkez Camii
Selamünaleyküm 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?